Hit enter after type your search item

CO TO JEST VPN (Virtual Private Network) – jak chronić się w sieci?

/
/
/
4 Views

vpn-2020-jaki-najlepszy

VPN (Virtual Private Network) to wirtualna sieć prywatna. VPN poprzez wirtualny, szyfrowany tunel pozwala na połączenie się z Internetem z dowolnego miejsca na świecie. Poruszając się w sieci możesz być narażony na utratę swojej prywatności w postaci przechwycenia i odczytania Twoich danych, lecz dzięki VPN-u możesz czuć się bezpiecznie i anonimowo.

Korzystając na co dzień z Internetu wszystkie żądania i ruch sieciowy przechodzi przez serwery Twojego dostawcy Internetu. Nie ma znaczenia po jakich stronach się poruszasz, wszystkie te dane mogą zostać przechwycone nie tylko przez Twojego dostawcę, ale także inne osoby, które dysponują odpowiednią wiedzą i narzędziami. 

Z VPN-em nikt nie będzie w stanie Cię śledzić w Internecie, szyfrowanie danych zapewni Ci bezpieczeństwo i prywatność. Twoja komunikacja stanie się niewidoczna dla dostawcy Internetu, konkurencji i cyberprzestępców. Jest to możliwe dzięki temu, że zanim połączysz się z jakąkolwiek stroną w sieci, to najpierw łączysz się ze swoim serwerem VPN, który ukrywa adres IP użytkownika i szyfruje wszystkie odbierane i wysyłane dane. Tak zaszyfrowanych danych nie można odczytać nawet po ich przechwyceniu. Wszelkie próby złamania takiego szyfru są nonsensem. Zhakowanie połączenia zabezpieczonego przez 256-bitowe szyfrowanie AES wymagałoby niezwykle mocnych komputerów i ponad 3 milionów lat.

Sposób szyfrowania zależy od stosowanych protokołów szyfrowania, nazywanych też protokołami kryptograficznymi. Przykładami są m.in. protokoły IKEv2, OpenVPN i L2TP/IPSec. Zabezpieczają one dane przesyłane pomiędzy urządzeniem a serwerami VPN, uniemożliwiając śledzenie aktywności użytkownika w sieci.

BEZPIECZEŃSTWO ONLINE – jak zacząć korzystać z usług  VPN?

Obecnie na rynku jest duży wybór zaufanych VPN-ów takich jak np:  NordVPN, PureVPN czy CyberGhost i wiele innych, które mają do zaoferowania bezpieczną, szybką, łatwą i niezawodną obsługę VPN dla wszystkich głównych systemów operacyjnych: Windows, macOS, Android, iOS. Więc wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację, zainstalować, skonfigurować i jesteś gotowy do pracy.

Chcąc utworzyć i używać połączenia VPN na komputerze, laptopie lub smartfonie, wystarczy otworzyć aplikację wybranego dostawcy VPN-a i wybierz serwer, z którym chcesz się połączyć. Można to zrobić, wybierając żądany cel z mapy lub szczegółową listę serwerów. Po połączeniu Twój adres IP jest ukryty, a cały ruch internetowy jest bezpiecznie szyfrowany.

NAJLEPSZY VPN 2020 

Wiele firm posiada VPN dla pewnych działań lub zastosowań. Działania te mogą polegać na pobieraniu plików. Może się on również różnić w zależności od sposobu użytkowania na różnych urządzeniach lub w różnych przeglądarkach.

Należy pamiętać, że nie wszystkie najlepsze VPN mają serwery w każdym kraju. Mogą również istnieć lepsze numery VPN dla każdego kraju pochodzenia.

Lista kilku najlepszych sieci VPN 

    1. ExpressVPN: ExpressVPN zapewnia najszybsze prędkości połączeń na tej liście. To oraz wyjątkowy poziom globalnego zasięgu serwerów i ochrony prywatności sprawiają, że dostawca jest optymalnym wyborem dla użytkowników szukających najlepszego sposobu na odblokowanie Twitcha i innych usług przesyłania strumieniowego.
    2. NordVPN: Ten dostawca oferuje również doskonałą moc odblokowywania usług przesyłania strumieniowego i zapewnia świetny sposób ochrony prywatności i bezpieczeństwa online.
    3. CyberGhost: Ten dostawca jest najlepszą opcją dla użytkowników szukających ponadprzeciętnej usługi VPN, która nie jest trudna w użyciu. Łatwe w użyciu aplikacje dostawcy zapewniają potężną ochronę VPN, bez potrzeby skomplikowanych ustawień.
    4. IPVanish: IPVanish jest idealnym wyborem dla użytkowników dbających o bezpieczeństwo, którzy chcą ograniczyć liczbę rąk dotykających ich danych do minimum, dzięki własnej sieci serwerów obsługiwanej przez operatora.
    5. PrivateVPN: Chociaż ten dostawca jest dość nowym dodatkiem do świata VPN, szybko zyskał reputację niezawodnych i szybkich połączeń VPN.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar